Türkiye'nin Visual Kei Fan Sitesi
 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 J-Drama : Hana Yori Dango TV

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Nel
VKFTR Yöneticisi
VKFTR Yöneticisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 853
Yaş : 25
Nerden : uzay
Lakap : Zepçük
Kayıt tarihi : 14/10/08

MesajKonu: J-Drama : Hana Yori Dango TV   Salı Kas. 11, 2008 7:37 pmİsim(romaji): Hana Yori Dango
Nam-ı Diğer: Hanadan, HYD
İngilizce isim: Boys Before Flowers, Boys Over Flowers
Bölüm Sayısı: 9
Sezon Sayısı: 2 Film
Tema Şarkısı: Arashi'den Wish (ilk sezon), Arashi'den Love So Sweet (ikinci sezon), Arashi'den One Love (Film)
Diğer Şarkılar: Otsuke Ai'den Planetarium (ilk sezon), Utada Hikaru'dan Flavor of Life (ikinci sezon)1. Sezon
Makino Tsukushi, ailesinin zorlanarak elit bir okula gönderdiği fakir bir kızdır. Okulda hiçbir arkadaşı yoktur, genellikle kimse fakir olduğu için onunla takılmamaktadır. Ancak birgün, okula yeni gelen bir öğrenci olan Sakurakoyla arkadaş olur. Ona okuldan ve tabii ki F4'dan bahseder. F4(Flower 4), okulda ailesi en zegin olan 4 erkekten oluşmaktadır. Anaokulundan beri ayrılmayan bu takıma, öğretmenler dahil hiç kimse birşey söyleyemez. Okuldan birisi sinirlerini bozduğunda dolabına bir kırmızı kart yerleştirirler, okulda bu kartı alan kişiyle bir daha kimse arkadaşlık etmez, hatta ona hayatı zehir ederler. F4 grubunun hepsi son sınıfta okumaktadır, Domyouji Tsukasa(Lider), Hanazawa Rui,Mimasaka Akira, Nishikaido Soujiroh'dan oluşur. Sakurako'ya bunları anlatırken, yemekhanede Sakurako yanlışlıkla F4'un lideri olan Domyouji'nin gömleğine içeceğini döker. Bunun üzerine Domyouji onu çok sert bir biçimde azarlamaya başlar, ama arkadaşları zor durumdayken eli kolu bağlı duramayan Makino Domyouji'ye karşı gelir. Bunun üzerine ilk defa bir kıza, Makino Tsukushi'ye kırmızı kart verilir.
Kırmızı kart aldığından beri okuldaki herkes Makino'nun hayatını zehir etmektedir. Ancak Makino her şeye dayanır ve okula gelmeye devam eder, tabii bunda ona sürekli yardım eden F4 üyesi Hanazawa Rui'nin etkisi de büyüktür. Ve Makino ondan hoşlanmaya başlar. Birgün annesi Makino'ya okulda rezil olmaması için istakoz pişirir. Öğlen yemeğinde Makino tam yerken onu hayatından bezdirmeye çalışan Domyouji gelir ve "Fakirlerin de istakoz yediğini bilmiyordum" diyerek Makino'nun annesinin özenle yaptığı yemeği ayağıyla ezer. Bu hareketinden sonra daha fazla dayanamayan Makino, Domyoujinin tam karşısına geçer ve "Kimin oğlu olduğunu ya da ne kadar zengin olduğunu umursamıyorum. Asla kendi parasını kazanamamış eziğin tekisin! Kendine bu kadar güvenme!" der ve Domyoujinin suratına bir yumruk indirir... Savaş ilan ettiğini söyler ve oradan ayrılır. Daha önce hiç böyle bir kızla karşılaşmayan Domyouji çok etkilenmiştir. Onu türlü şekilde vazgeçirmeye çalışır ancak Makino kararlıdır. Domyouji, Makino'ya aşık olur..
Başlarda Domyouji'den nefret eden Makino, onu tanımaya başladıkça aslında sadece kendini diğer insanlara göstermekten çekinen, yalnız, sevilmeye ihtiyacı olan biri olduğunu farkeder. Hanazawa Rui'nin de sevdiği kız olan Shizuka'nın peşinden Fransa'ya gitmesiyle, Makino Domyouji'den hoşlanmaya başlar. Onun çocuksu tavırlarını, yalnız hallerini ve kendisini ne kadar sevdiğini görür ve yavaş yavaş ona aşık olmaya başlar. Ancak önlerinde çok fazla engel vardır, Hanazawa Rui fransadan döner, Domyouji'nin annesi onun fakir bir kızla beraber olmasını istemez, Domyouji'ye aşık olan diğer kızlar aralarını açmak için türlü planlar yaparlar.. Peki aşkları tüm bunları aşabilecek midir?2. Sezon
F4 mezun olmuştur. Annesinin zoruyla ve Makino yarışmayı kaybettiği için New Yorka giden Domyoujiden uzun süredir haber alınamamaktadır. Makino başına birşey gelmesinden şüphelendiği için ailesinin kazandığı bir ödül aracılığıyla Amerika'ya gider. Sonunda Domyoujiyle karşılaştığındaysa onun baştan aşağı değişik biri olduğunu farkeder. Annesinin onu aldığı birkaç ay içinde Domyouji o kadar değişmiştir ki, Makinoyu gördüğünde gülümsemez bile. Sadece işlerini düşünmektedir, Makino'ysa ne yapacağını bilememektedir.
Japonyaya döndüklerinde annesi tarafından Domyouji'nin doğum gününe davet edilen Makino, büyük bir heyecanla gider. Domyouji'nin yeni eşinin açıklanacağının söylendiği partide Makino neler olacağını merak etmekte, hem de Domyouji'yi tekrar görmek istemektedir. Ancak Domyouji'nin evlenileceğinin açıklandığı kız Makino değil bir başkasıdır. Makino kadar Domyouji de olanlara şaşırmıştır, ancak ne yapacağını bilememektedir. Makino'dan vazgeçmek istemediği kadar bir sebepten işlere de gereğinden fazla önem vermektedir.
Bu sezonda Hanazawa Rui Makino'dan gerçek anlamda hoşlanmaya başlar, Makino'nun da kafası karışıktır üstelik Domyouji onu eskisi kadar önemsemiyor gibidir. Ya da şöyle diyeyim, önemsese bile bunu Makino'ya belli etmemektedir. Ancak Makino'nun gözü Domyouji'den başkasını göremez. Makino'yu hergün gördükçe onu ne kadar özlediğini, ne kadar sevdiğini farkeden Domyouji, zamanla eski mutlu günlerini hatırlar. Herşeyi yoluna sokmaya çalışsa da annesi, yeni nişanlısı ve Rui buna engel olmaktadır. Bunlara rağmen aşkından vazgeçmek istemeyen Domyouji, özellikle sezon sonuna doğru çok büyük fedakarlıklar yapacaktır. Ancak bu sefer aşklarının arasında daha zor rakipler ve daha çok imkansızlık vardır. Aşklarının önündeki engeller arttıkça artmaktadır, ancak Domyouji vazgeçse Makino, Makino vazgeçse Domyouji sevgilerinden vazgeçmek istemez.


Karakterler

Matsumoto Jun - Domyouji Tsukasa

Domyouji ailesinin varisidir. F4 grubunun lideridir. Kendini insanlara fazla açmaz, yalakalardan ve kendileri adına konuşamayan insanlardan nefret eder. Makino'ya aşıktır. Hiçkimseye zayıf yönlerini göstermek istemez, ancak kendi içinde çocuksu, sevilmeyi isteyen kırılgan biridir.


Inoue Mao - Makino Tsukushi

Fakir bir ailenin kızıdır. Shizuka'yı idolü olarak görür. Onun sayesinde ileride bir avukat olmak istemektedir. Ailesine ve arkadaşlarına çok değer verir. Önce Rui'den hoşlansa da tanıdıkça Tsukasa'ya aşık olacaktır. En iyi arkadaşı Yukidir. Bir pastanede çalışmaktadır. Sert ve biraz da utangaç bir yapısı vardır.

Oguri Shun - Hanazawa Rui

Domyouji'nin en iyi arkadaşıdır. Önceleri Shizuka'yı sevse de zamanla Makino'ya aşık olduğunu farkedecektir. Özellikle 2. sezonda çok baskın bir rolü vardır. Birazcık soğuk olmasına karşın iyi kalpli birisidir, Domyouji ve Makino'ya çok yardımı dokunmuştur.

Matsuda Shota - Nishikaido Soujiroh

F4'un en büyük playboyudur. Ancak geçmişte elbet onun da aşık olduğu bir kız olmuştur, ancak pek iyi sonuçlanmamıştır. Motosikletine aşık olmadığı sürece asla bir kızı bindirmez, ailesinin çay fabrikası vardır.


Abe Tsuyoshi - Mimasaka Akira

Ailesi ülkedeki en derin yeraltı işleriyle ilgilenir. Kendisinden yaşça büyük ve çoğunlukla evli kadınlardan hoşlanır. Annesi kızkardeşi gibi görünmektedir, iki tane küçük kız kardeşi vardır.matsushima Nanako - Domyouji Tsubaki

Domyouji'nin ablasıdır. Annesinin zoruyla istemediği bir adamla evlenmiş olsa da şu anda mutludur. Domyouji'ye kalbinin sesini dinlemesi konusunda bir çok kez yardımcı olmuştur. Ayrıca Makino'yu da annesine karşı defalarca savunmuştur.


Nishihara Aki - Matsuoka Yuki

Makino ile aynı pastanede çalışırlar. Makino'nun en iyi arkadaşıdır. Nishikaido'dan hoşlanmaktadır. Makino'nun en büyük dert ortağıdır, birçok defa onun iyiliği için uğraşmıştır.


Kaga Mariko - Domyouji Kaede

Domyouji'nin annesi ve Domyouji Group'un yöneticisidir. Domyouji'nin Makino'yla olan ilişkisini onaylamaz ve şirketle daha çok ilgilenmesini ister. Bunun için pek güzel yöntemler denediği söylenemez.

Sanjo Sakurako - Sato Megumi

Makino'nun okuldan ilk arkadaşıdır. Utangaç ama sevecen bir kız gibi görünse de aslında Makino'yla arkadaşlık etmesinin sebebi başkadır. Çocukluğundan beri Domyouji'ye aşıktır ancak Domyouji onu çirkin olduğu gerekçesiyle defalarca reddetmiştir. O da bunun üzerine bir dizi ameliyattan sonra okula kimseyi tanımıyormuş gibi geri döner.

Kato Natsuki - Okawahara Shigeru

Domyouji'nin annesinin seçtiği gelindir. İlk başta bu zorlama evliliğe sıcak bakmasa da zamanla Domyouji'den hoşlanmaya, hatta ona aşık olmaya başlayacaktır. Makino'yla tanıştıklarında onu çok sever, Makino'nun her sözüne güvenir ve artık Domyouji'yle arasında hiçbirşey olmadığını söyleyince kendini güvenle Domyouji'ye kaptırır, onun da kendisini sevmesi için her şeyi yapar.

İtemlerKırmızı Kart
F4'un, kendilerini sinirlendiren kişilere verdiği bir karttır. Kartın üzerinde From F4(F4'dan) yazar ve alan kişinin okuldaki dolabına konulur. Aynı zamanda birisi tarafından tüm okula kimin kart aldığını duyurur ve okuldan kimse onunla bir daha konuşmaz. Bununla da kalmaz, ona okul hayatını zehir ederler. Bu, öğrenci okuldan ayrılana kadar böyle devam eder.Elma
Elma, Dramaya göre Rui'nin en sevdiği meyvedir. Ancak ısırarak ya da doğrayarak değil, sadece rendeleyerek yiyebilir. Domyouji bunun erkekliğe uygun olmadığını düşünmektedir ve bu yüzden ona defalarca elmayı ısırarak yemesi konusunda gaz verir. Ancak Rui hiçbir seferinde onu dinlemez. Domyouji de bunu engellemek için Rui'ye elmayı rendeleyerek yemenin erken yaşta saç dökülmesine yol açtığı yalanını söyler. Bunun üzerine Rui bir daha asla elma yiyemez. Domyouji onun elinden en sevdiği meyveyi aldığı için kendini herzaman ona borçlu hissetmektedir.Satürn Kolyesi
Domyouji bu kolyeyi Makino'ya New York'a gitmeden önce Rui aracılığıyla vermiştir. Domyouji'nin okuduğuna göre, insanlar gezegenlerle sınıflandırılmaktadır ve ikisi de Satürndendir. Bu bir kıza aldığı ilk hediyedir ve eğer kaybederse Makino'yu öldüreceğini söylemektedir =) Kolye özellikle ikinci sezonda çok önemli bir yere sahiptir. Domyouji onu sinirden dereye atmış olsa da Makino dayanamaz ve atık dereden akıntıya karşı kolyeyi alır.Asansör
İlk buluşmalarında Makino ve Domyouji bozuk asansörde sıkışmışlardır. Üstelik Domyouji uzun süre yağmurda kalmıştır ve bir hastalığı vardır. Titreyerek Makino'nun üzerine düşer, Makino ona zorla ilaç verir, kendi üzerindekileri ve atkısını örter. O geceyi asansörde beraber geçirirler, bu sahne bir nevi onların aşklarının başlangıcıdır. Aynı zamanda birleşmelerini sağlayan şey...SmileKurabiyeler
Kurabiyeleri Makino ilk defa Domyouji Amerika'ya gitmeden önceki gece yapmıştır. Onun beğenmesi için hamuru tamamen yüreğiyle yoğurur, şekil verirken çok özenir. Domyouji'ye göre dünyada tadı mükemmel olan bir çok yiyecek vardır, ancak bir tek Makino'nun kurabiyelerinde "aşk"ın tadını alabiliyordur. Aynı tadı Makino'nun yapmadığı hiçbir kurabiyeden alamaz.

Ödüller
-52nd Television Drama Academy Awards: En İyi Drama
-10th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Ocak-Mart 07): En İyi Drama
-10th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Ocak-Mart 07): En İyi Aktris - (Inoue Mao)
-10th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Ocak-Mart 07): En İyi Aktör - (Matsumoto Jun)


__________

_____________________________~ Visual Kei Fan Tr ~_____________________________
れいた ReiTa*mM aŞkıMsıN

Yankumi :
Mutluluk ; güneşin yüzünde parlamasından gurur duymaktır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/visualangoyzm
 
J-Drama : Hana Yori Dango TV
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
VISUAL KEI FAN TURKIYE :: DOĞU KÜLTÜRÜ :: Sinema&Drama-
Buraya geçin: