Türkiye'nin Visual Kei Fan Sitesi

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

GTO Live Action

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
shinigami91
VKFTR Üyesi
VKFTR Üyesi

Erkek

MesajKonu: GTO Live Action   Perş. Kas. 13, 2008 2:13 pm

Konuyu biliyorsunuz , bilmiyorsanız bile bildiğinizi varsayacağım.Drama versiyonu Manga'sından sonra yapılmış , fakat Manga'dan bağımsız yanları oldukça fazla bir deneme (Manga'yı okumadıysanız bile oldukça zevk alarak izlemeniz ve her bölümünü iple çekmeniz mümkün demiyorum , kesin!) Anime versiyonu yapım tarihi olarak Drama'dan daha sonra gelemsine rağmen Manga'ya daha yakın.Haliyle ortada 2 yorum oluşuyor : Eğer hayat derslerinin çok samimi olarak verildiği ve baldır bacak olayından uzak bir konsept istiyorsanız (örnek : ben) Drama sizin için en iyi seçim.Aksi takdirde "yaramaz" tadlar arayanların öncelikle Manga yada Anime'ye yönelmeleri çok daha iyi olur.

GTO'nun sezon finalinden sonra konu bir özel bölümle devam ettirilmekte ve onun da ardında bir uzun metraj bir filmle sona erdirilmekte.Dizideki sıcaklığı bu denemelerde bulamasam da bunları izlemeyin de diyemem.Diziye geri dönersek , dizi bugüne kadar okul konulu izlediğim yerli yabancı yüzlerce dizi ve filme fark atacak kadar güzel ve samimi bir iş olmuş.GTO benim izlediğim ilk Live Action dizi idi buna karşın orda aldığım tadı başka seride alamadım desem yalan olmaz.Genelde Live Action oyunculuğu çok da uluslararası kalitede prodiksyonlar değildirler , herşey orjinal yapıtın hayranlarına hitap etmeye endekslendiğinden samimiyet öğesi unutulur.GTO usta işi diyalogları ile öğrencilerin ve öğretmenlerin içlerinden geçenler ile yaptıkları arasındaki zıtlığı afişe ederek de takdir edilesi bir işe imza atıyor.Herşeyden önce ne Onizuka ne de diğer öğrenci ve öğretmenler pürüzsüz kahramanlar değiller (Bkz İngilizce konuşamayan bir İngilizce öğretmeni olarak Fuyutsuki'nin bize gösterildiği sahne) Dizi , zannettiğimizin aksine toplumdaki mutlak siyah ve beyazın asla varolmadığını , toplumu biz grilerin oluşturduğunu , ama hiçbir grinin kişisel kaygılar yüzünden bunu olduğu gibi yaşamaya yansıtmadığını olduğu gibi yaşayan bir insan olması dışında hiçbir gurur duyulası niteliği olmayan kahraman Onizuka üzerinden çarpıcı şekilde veriyor.Hele hele bir noktaya geliyor , gülmekten ayılıp bayıldığınız öykünün aslında dünyanın her tarafında aynı olmasa da aynı kapıya çıkan gençlerin en verimli çağlarında yarış atı olarak yetiştirilmesi trajedisine bir tepkinin ürünü olduğunu acı şekilde farkediyorsunuz.

Son satırlara yaklaşırken müziklere dikkat çekmek istiyorum : Bu dizinin müziklerini edinmeyen ölmeyin! Evet , Ska'dan klasik müziğe kadar birçok farklı türü bu kadar güzel harmanlamış 2 albüme yayılan müzikler gerçek bir klasik.Normalde bir albümde 1-2 çok iyi parçanın olması onu iyi soundtrack ilan etmeye yeter.Halbuki burada çevirip çevirip dinlenecek müzikler var. (İlla bir karşılaştırma yapmak gerekirse , evet , Anime'dekinden çok daha iyi)

GTO'yu en çok hayatında hiç Live Action izlememiş olanlara öneriyorum. Ha bir de... Kolayı seçip sağa sola hiç de kafa yormayan ("simple minded") çalışmaların hayranlarını tavlamaya çalışmayan ama gerçekten akılda kalıcı mesajlar veren birşeyler arayanlara... Belki hüzünlenecek belki deli gibi güleceksiniz ama şunu bilin ki , karşınıza harcadığınız zamanın hakkını veren , gerçekten iyi bir iş var.
Kullanıcı profilini gör
Nel
VKFTR Yöneticisi
VKFTR Yöneticisi

Kadın
Lakap : Zepçük

MesajKonu: Geri: GTO Live Action   Perş. Kas. 13, 2008 6:12 pm

fatih bunu drama bölümüne atıyorum hihi orda dursun ...

_____________________________~ Visual Kei Fan Tr ~_____________________________
れいた ReiTa*mM aŞkıMsıN

Yankumi :
Mutluluk ; güneşin yüzünde parlamasından gurur duymaktır.
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/visualangoyzm
shinigami91
VKFTR Üyesi
VKFTR Üyesi

Erkek

MesajKonu: Geri: GTO Live Action   Perş. Kas. 13, 2008 6:49 pm

hehe tmm ben daha foruma alışamadım nereye açtığımın bile farkında deilim hehe
Kullanıcı profilini gör
Nel
VKFTR Yöneticisi
VKFTR Yöneticisi

Kadın
Lakap : Zepçük

MesajKonu: Geri: GTO Live Action   Perş. Kas. 13, 2008 6:51 pm

alışırsın hihi

_____________________________~ Visual Kei Fan Tr ~_____________________________
れいた ReiTa*mM aŞkıMsıN

Yankumi :
Mutluluk ; güneşin yüzünde parlamasından gurur duymaktır.
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/visualangoyzm
Sponsored content

MesajKonu: Geri: GTO Live Action   

GTO Live Action
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası